ДИМОХОДИ ДЛЯ КАМІНА

schiedel-slider-de-stahl-v1

Димарі для каміна представляють собою спеціальні пристосування для створення тяги, за допомогою якої здійснюється відведення продуктів горіння і димових газів. Облаштовується димохідна конструкція для кожного будинку по окремій схемі в залежності від особливостей будівлі.

Встановлення камінів і димоходів вимагає від майстра наявності високого рівня кваліфікації. Тому не варто економити гроші на оплату роботи професіоналів. Нераціональна економія може обернутися збитками в майбутньому.

Каміни і димарі: що необхідно врахувати в процесі вибору матеріалів?

Облаштувати правильний димохід для каміна досить складно. В першу чергу, слід визначитися з вибором матеріалів, з яких буде створюватися димоотводним конструкція. Найбільш часто камінні димоходи виготовляються з:

кераміки. Монтаж димоходу каміна з кераміки вимагає від майстрів наявності кваліфікаційної підготовки та акуратності в процесі установки. Складна конструкція дозволяє служити димоходу протягом 30-35 років без побоювань про передчасне руйнування;

цегли. Такі конструкції є  вимогливими до обслуговування. При облаштуванні цегляного димоходу доведеться постійно проводити огляд і очистку внутрішньої частини пристосування. Цей процес є витратним за часом і силам. Установка димоходу з цегли відноситься до робіт з високою складністю і обійдеться власнику комина в круглу суму. Також під час монтажу цегляного димоходу доведеться подбати про облаштування захисту його внутрішньої частини, а це – чималі додаткові витрати які нераціональні в порівнянні з керамічними димарями;

нержавіючої сталі класифікації «сендвіч». Пристрій має спеціальне ізоляційне покриття, а також деякі недоліки, серед яких основним є недовговічною експлуатаційний період;

азбестоцементних труб. Цей матеріал має невисоку вартість, але викликає багато суперечок у фахівців, які займаються монтажному димовідводів конструкцій. Оптимальна для азбесту температура не повинна перевищувати 300 градусів. Тому кваліфіковані майстри-монтажники рекомендують дорожчі і якісні матеріали, здатні якісно витримувати температурні перепади і служити протягом десятиліть;

термостійкого скла. Ціна на димоходи для камінів, які зроблені зі скла, є дуже високою і недоступною багатьом споживачам. При цьому монтажні роботи для конструкцій даного типу здійснюються тільки професійними майстрами і коштують дуже дорого.

СХЕМА ДИМОХОДУ ДЛЯ КАМІНА

Схема димоходу в більшості випадків є однаковою для всіх типів камінів і передбачає пряме відведення газів і інших продуктів горіння назовні будівлі. При розробці плану фахівці враховують той аспект, що довжина димовідводу повинна досягати 5 метрів від колосникової решітки до верхньої точки конструкції. Розмір димоходу над площиною покрівлі будинку визначається відміткою не нижче 50 см. При недотриманні даних параметрів можуть виникати проблеми під час розпалювання, а надто високо піднята труба буде створювати велику тягу, від якої знизиться ефективність обігріву кімнат за допомогою комина.
Також варто проконтролювати щоб перетин димоходу для каміна було не менше перетину димовідводів патрубків топки. Це дозволить ефективно відводити гази без появи зворотної тяги. Розмір димоходу для каміна повинен бути пропорційним габаритам каміна.

Діаметр димоходу каміна підбирається відповідно до основних факторів, які визначаються в залежності від умов експлуатації камінної топки. Таким чином, обігрів буде максимально комфортним і зможе зводити до мінімуму ризик поширення продуктів горіння всередині приміщень. Професіонали знають всі ці нюанси і враховують їх.

schiedel-slider-de-heizen

КЕРАМІЧНИЙ ДИМОХІД ДЛЯ КАМІНА: ПЕРЕВАГИ МАТЕРІАЛІВ ДАНОГО ТИПУ

Найбільш затребуваним матеріалом для облаштування димарів є кераміка. Керамічні конструкції коштують відносно не дорого, та мають масу переваг над своїми аналогами. У числі плюсів важливо виділити:

  • сумісність з усіма видами палива;
  • довготривалий експлуатаційний термін, який часто досягає позначки в 35-40 років;
  • швидке нагрівання і повільну віддачу тепла при охолодженні;
  • мінімальне скупчення конденсатів, які відводяться в спеціальну ємність, монтируемую при установці димоходу;
  • відмінну стійкість до корозій;
  • високий ступінь пожежної безпеки, якої вдалося досягти завдяки спеціальній тришарової конструкції;
  • ефективну підтримку тяги при температурах вище 400 О

Керамічні камінні димоходи мають велику вагу. Тому для довготривалої їх експлуатації варто застосовувати зміцнюючу арматуру під час здійснення монтажних робіт. Якщо найняті для виконання робіт фахівці дотримуються всі правила установки, ви можете бути впевненими в тому, що конструкція прослужить максимально довго і ефективно.

Купити димохід для каміна з кераміки: комплектація

Одне з головних достоїнств димовідводних модулів даного типу – це повна комплектація системи в готовому вигляді до установки. У комплекті димоходу йдуть керамічні труби, блоки з легкого бетону та інші матеріали, за допомогою яких забезпечується відмінна термоізоляція продуктів горіння і теплоносія.
Монтаж керамічних димоходів здійснюється в набагато менший проміжок часу, ніж потрібно для систем з інших матеріалів. При цьому показники екологічності та довговічності у труб з кераміки значно вище, ніж у димоходів з цегли, нержавійки та азбестоцементної суміші.

 

Сфери застосування керамічних труб для димоходів
Димарі з кераміки володіють хорошими вогнетривкими властивостями. Це дозволяє застосовувати їх для облаштування опалювальних систем всіх типів, включаючи газове обладнання.

Керамічні димохідні труби сумісні з:

  • котлами всіх типів і камінами;
  • опалювальними агрегатами, які використовуються для створення високих температур в лазнях;
  • високотемпературними печами.

Труби для димоходів з кераміки є оптимальними для облаштування опалення в житлових будинках, а також промислових об’єктах.
Димохідні системи цього типу проходять ретельні випробування високими температурами і тестування з впливом багатьох руйнівних факторів. Таким чином, виробникам труб з кераміки вдається виготовляти високоякісні, надійні і довговічні системи димовідведення, на які поширюється офіційна гарантія протягом 30 років.
Якщо ви вирішили купити камінний димохід в магазині dymari.com.ua, ви будете впевненими в тому, що продукція з нашого асортименту відповідає всім стандартам якості і прослужить вам не менше гарантійного терміну (а найчастіше – значно довше). Ми пропонуємо клієнтам товари, які виготовляються кращими  європейськими виробниками. Це дозволило нам вийти на високі позиції на ринку димохідних систем в Україні.