ДИМОХОДИ ДЛЯ ТВЕРДОПАЛИВНИХ КОТЛІВ

Після того, як ви встановите твердопаливний котел, до нього необхідно буде підібрати надійний димохід. До вибору цієї важливої ​​частини опалювальної системи варто поставитися вкрай відповідально. Котлу належить вирішувати безліч завдань: виводити залишки чадного гада і диму, забезпечувати нормальну тягу продуктів горіння. Якісний димохід для котла повинен бути нечутливий до впливу високих температур і їх перепадів. Сучасні виробники пропонують вироби з різних матеріалів, в тому числі, кераміки та нержавійки. Що варто вибрати? Спробуємо розібратися, зваживши всі особливості обох варіантів.

schiedel_01_A
dop21004164

Вибираючи димохід для твердопаливного котла багато покупців все ще надають перевагу виробам з нержавіючої сталі. Чому? В силу необізнаності і бажання заощадити кошти. Вони не замислюються про те, що отримують в результаті такої економії і які переваги має керамічний аналог. Проведемо невелике порівняння, взявши для прикладу продукцію з кераміки Шидель Уні та зі звичайної нержавіючої сталі:

Нержавійка, навіть в тому випадку, якщо вона піддалася попередній обробці, так чи інакше схильна до корозії. Відповідно, «нержавіючий» димар для котлів все-таки покриється іржею, нехай і не повністю і не швидко, а «плямами» і через певний термін. Втім, якщо якість нержавіючої сталі виявиться низьким, то чекати утворення іржі довгий час не доведеться.

Що стосується кераміки, то цей матеріал на 100% стійкий до корозії і просто не здатний вступити в яку-небудь хімічну реакцію. Відповідно ті, хто вибирає керамічні димоходи для котлів можуть заплатити більше, але тільки один раз. Згодом же вони раз по раз економлять і на технічному обслуговуванні, і на ремонті, і в кінцевому підсумку на необхідності знову купувати виріб.

 

Тут же відзначимо, що на Шидель Уні ви отримаєте офіційну гарантію від виробника на відсутність корозії і прогорання терміном в 30 років. На нержавійку таких тривалих гарантійних зобов’язань просто немає;

Рекомендовані димохідні системи для твердопаливних котлів

Для того, щоб забезпечити нормальну тягу в димоході, стінки труб з нержавіючої сталі повинні мати невелику товщину. А це негативно відбивається на їх стійкості до зношування під впливом зовнішніх несприятливих чинників. Звідси замкнуте коло: товсті стінки зі сталі можуть бути стійкі до руйнування, але не здатні дати потрібну тягу. Тонкі забезпечують її, але зношуються в короткі терміни.

За рахунок особливої ​​багатошарової конструкції, керамічні димоходи для твердопаливних котлів не просто створюють хорошу тягу, але і роблять це максимально швидко.

• Зовнішня частина виробів з нержавіючої сталі (зазвичай взимку) виявляється вражена конденсатом. Це головний і сильний ворог всієї металевої продукції. Результат його «роботи» – проблеми з усіма отводящими конструкціями димоходу.
Керамічний димохід для котла на твердому паливі стійкий до впливу конденсату. І це не порожні слова або необгрунтовані рекламні обіцянки, а підтверджений дослідженнями факт. Вибираючи Шідель Уні, ви отримаєте 30-річну гарантію не тільки від корозії, але і від конденсату з боку димових газів. До речі, тривалість гарантії від прогорання також становить 3 десятиліття.

У конструкції Шідель Уні передбачена спеціальна система провітрювання, яка здатна запобігти шкоді, що викликається вологістю .;

• Вибираючи нержавійку, провести монтаж димоходу котла необхідно силами фахівців. Працювати з конструкцією повинні професіонали, так як будь-яка помилка може призвести до катастрофічних наслідків.

Установку керамічного димаря ми також рекомендуємо вам довірити фахівцям. Однак в цьому випадку хвилюватися вам нема про що. Монтажні роботи проходять не просто швидко і безпроблемно, а й безпомилково. Працювати з легким порожнистим бетоном майстри можуть без особливих зусиль. Після правильного монтажу конструкція стає водонепроникною, так як численні шви в ній відсутні.

У комплекті  покупець отримує все для того, щоб провести грамотне монтування димоходу для твердопаливного котла: дверцята для очистки, вентиляційну решітку, цоколь, гідроізоляцію.

Screenshot_2

Підводимо підсумки

Якщо ви придбаєте керамічний димар високої якості, такий, про проблеми з обслуговуванням, ремонтом і експлуатацією системи ви можете забути. Вироби стійкі до частих змін температур, мають підвищений рівень міцності і щільності, а також кислотостійкість.

За рахунок присутності в системі ізоляційних килимків, виконаних з мінеральної вати, забезпечується відмінна теплоізоляція всієї конструкції. Сучасний димар зможе працювати з будь-яким видом палива, від деревини і до вугілля. Він пожежобезпечний і сажовогнетривкий. Висока якість підтверджується не тільки сертифікатами відповідності на товар, але і численними позитивними відгуками споживачів. Завдяки непоганому акумулювання тепла, кераміка дозволяє знижувати витрати палива, а значить, і економити.